Blog

Digitalizácia dokumentov? Nie, ďakujem …

11.11.2015

autor:   Eva Zelinková

Je to naozaj také zlé?

Aj vy patríte k tým, ktorí si sú istí, že digitalizáciu dokumentov nepotrebujú? Že sa vás táto téma netýka? Znamená skenovanie a spracovanie dát pre vás zbytočnosť, bez ktorej sa zaobídete? Má pre vás slovo digitalizácia nejaký obsah, alebo je to iba prázdny pojem známy z medializovaných IT káuz, ktoré sú v posledných dňoch vždy číslom 1 v ktorejkoľvek debate?

Môžete si povedať: stojí to nemalé peniaze a je potrebné riešiť iné veci ako míňať svoj čas a peniaze na nejakú digitalizáciu. Azda si hovoríte, že firma doteraz fungovala bez digitalizácie, a tak sa bez nej zaobíde aj v budúcnosti. Veď vždy u vás pracuje niekto, kto sa v tých dokumentoch vyzná. Alebo pre vás digitalizácia znamená niečo, čo zaraďujete do škatuľky „vhodné len pre štátne organizácie“.

A možno máte pravdu!
Avšak s vysokou pravdepodobnosťou LEN patríte do skupiny ľudí, ktorí ešte nepočuli rozumný argument, PREČO by práve oni mali dať digitalizácii šancu.

Naozaj, ak sa pozeráme na túto problematiku všeobecne, nenájdeme veľa presvedčivých dôvodov na to, aby sme zaužívaný spôsob nakladania s dokumentami zmenili. Ale prečo potom existuje tak veľa firiem, ktoré svoje dokumenty zdigitalizovali?

Každá konkrétna firma má na to svoje dôvody, či už ide o optimalizáciu firemných procesov, zlepšenie komunikácie s klientmi, archivovanie dôležitých dokumentov, rýchly prístup k firemnej agende atď. Tieto dôvody sú však len druhotným cieľom, cestou k tomu hlavnému, primárnemu cieľu, ktorým je zvýšenie zisku firmy a lepšia konkurencieschopnosť. Tu je odpoveď na otázku PREČO digitalizovať.

Ak neviete, ako by digitalizácia mohla vašej firme pomôcť zvýšiť zisky, kontaktujte nás na našom webe alebo priamo. Radi sa s vami stretneme na nezáväznom stretnutí či konzultácii.

Páčil sa Vám tento článok?

Napíšte Nám